20 dkg liszt
3 dl tej
kb. 2 dl szódavíz
2 egész tojás
pici só
1/2 dl étolaj
A tésztát néhány órával sütés előtt kell összekeverni, hogy a liszt jól megduzzadhasson. Ha azt akarjuk, hogy a palacsinta könnyű legyen, és a sütéshez már ne kelljen zsiradékot használni, akkor a habverővel már simára kevert tésztához öntsük végül az olajat. Minél több tejet teszünk a tésztába, annál ízletesebb lesz, akár csak tejjel is készíthetjük.
Ha mégis elrontottad? Ne öntsd ki a tésztát, hanem egy nagy lendülettel öntsd a sütőbe, és süsd meg ál-császármorzsának.
Elkészítés: A kekszet ledaráljuk, és a színezéken és tortadarán kívül a hozzávalókat összedolgozzuk. Az állaga legyen jól formálható, se nem száraz, se nem nedves. Az összegyúrt...
Elkészítési idő: 2 Nehézség: Közepes
Keverd össze a lisztet a sóval és a szárított élesztővel.Forrald fel a tejet a cukorral és a vajjal, majd hagyd langyosra hűlni.Öntsd a langyos folyadékot a liszthez, add hozzá a t...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes