60 dkg félgrízes liszt
1 dl olaj
1 kocka élesztö
1 zacskó sűtőpor
kb. 3 dc tej
3 evőkanál cukor
2 mokkáskanál só
Az élesztőt a tejben a cukorral és egy kevés liszttel felfuttatjuk, hozzáadjuk a liszt és a sütőpor keveréket, a sót és az olajat, majd egy lágy tésztát dagasztunk. Ha a duplájára kelt, 3 részre vesszük, és vagy 3 kalács, vagy 3 tepsi lepény lesz belőle. Kb. 180 C fokon sütjük.
Mindenféle kelt alapnak lehet használni - több-kevesebb sóval és cukorral
Az élesztőt, a porcukrot, a tojássárgát, az olvasztott vajat és a langyos tejet egy tálba tesszük. Alaposan elkeverjük, és hagyjuk öt percet pihenni, hogy az élesztő felfusson. 3...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásokat és a vizet külön kevertem össze, majd beleforgattam a száraz részt. 10 percet állni hagytam, utána sütőpapíron formáztam. Annyira nyilván nem fonható könnyen, mint egy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű