Hozzávalók:
30 dkg liszt
csipet só
2.e.k. cukor
1 cs. vaníliás cukor
3 tojássárgája
1 e.k. rum vagy pálinka
2 dl habtejszín (nem kell felverni)
1 e.k. citromlé
A lisztet elkeverjük a sóval, a cukrokkal, a tojások sárgájával és a tejszínnel, hogy gyúrható tésztát kapjunk. Amikor a tésztát összegyúrtuk, ketté vesszük, aztán egyiket a másik után jó vékonyra kinyújtjuk. Fölvágjuk derelyevágóval kb. 5-6 cm széles csíkokra, majd téglalap alakra. Minden téglalapot hosszában behasítunk, és az egyik hosszabb csücsköt áthúzzuk a nyíláson. Kis masniszerű formát kapnunk.
Jó bő, forró olajban kisütjük a kis tésztákat. Az olaj legyen forró, de ne égessen, a fánkoknak gyöngyözve kell sülniük benne. Ne tegyünk sokat egyszerre, mert megdagadnak kicsit. Papírtörlőkendőre szedjük ki, és egyből megszórjuk porcukorral.
Először a tölteléket készítjük el. A szalonnát késes aprítógépben felaprítjuk, elkeverjük a túróval és annyi tejföllel, hogy sűrű krém legyen belőle. Borssal ízesítjük, és ha szüks...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A száraz anyagokat egy tálban összekeverjük, majd az előre felvert 2 egész tojást, a vajat és tejet is. Papírral bélelt tepsibe tesszük. Sütés alatt kb. a 2-szeresére emelkedik...
Elkészítési idő: 50 perc Nehézség: Könnyű