menu

Családireceptkönyv.hu

Dezodor házilag


Írta:

Nehézség: Közepes
print

Hozzávalók:


Izzadásgátló spray zsályakivonattal, 350-450 forint/adag

500 ml víz, 115 ml (bor)ecet vagy fehérbor, 30 ml alkohol, 5 csepp levendula-, 5 csepp zsálya-, 5 csepp citrom-, 5 csepp rozmaring-, 3 csepp menta- és 5 csepp grapefruitolaj.
Szagtalanító spray, 350-450 forint/adag

500 ml víz, 35 g szódabikarbóna, 30 ml alkohol, 1 csepp szegfűszeg-, 1 csepp levendula-, 2 csepp mandarin-, 2 csepp grapefruit-, 2 csepp lime-, 4 csepp citromolaj.

Az összetevőket csak össze kell keverni és egy műanyagflakonba önteni. Természetesen nem muszáj a receptben írt összes illóolajat felhasználnia, kísérletezhet saját kedve szerint! Talán olcsóbb megoldás, ha csak egy- vagy kétfajta illatot tesz bele.

Elkészítés:


Stiftes dezodor, 300-400 forint/adag

Íme tehát a csodarecept körülbelül két adag dezodor elkészítéséhez (persze ez attól is függ, hogy mekkora dobozban akarja tárolni):

Hozzávalók:

5-6 púpozott evőkanál 100%-os kókuszvaj (bioboltban kapható 250 gramm 500-2500 forint).
30 gramm szódabikarbóna (ha nincs a konyhaszekrényében, bármelyik élelmiszerboltban kapható; 50 gramm 60 forint), izzadásgátló hatása van.
30 gramm rizsliszt (500 gramm 300-390 forint) vagy kukoricaliszt (500 gramm 300-600 forint; a bio drágább) vagy a kettő keveréke fele-fele arányban elosztva, jól felszívják az izzadságot.
Opcionális: az illatosításához bármilyen 100%-os illóolaj felhasználható (én 100%-os teafaolaj-koncentrátumból használtam nyolc-tíz cseppet; 5 ml 500 forint).
üres deóstiftes tok.
Elkészítése:
Egy nagyobb tálban összekeverem a szódabikarbónát és a rizslisztet (aki izzadós típus, rakhat több szódabikarbónát a keverékhez, mert nedvszívó és szagtalanító hatása van, illetve a liszt mennyisége is növelhető). Öt púpozott evőkanál kókuszvajat vízgőzön megolvasztok, és a rizses keverékhez öntöm. Az evőkanállal simára keverem, és közben hozzáadok pár csepp illóolajat (valóban pár csepp legyen, mert ha túl sok, bőrirritációt okozhat). Az üres stiftes doboz alját teljesen visszatekerem, és az evőkanállal beletöltöm a masszát, majd szépen eligazítom a tetejét. A lezárt dobozt használat előtt egy napra a hűtőbe teszem (vagy pár órára a mélyhűtőbe); később is célszerű frizsiderben tárolni. Tökéletes izzadásgátló, nincsen benne a szervezetre káros anyag, nem hagy foltot a ruhán, edzés vagy egy rohangálós nap után is csak egészen enyhén érezhető egy pici szag (igaz, ha izzadós, tartsa magánál), 100%-ban bio és körülbelül 300 forintból kihozható egy adag.

Aki nem kedveli a dezodorokat, és hintőport használ helyettük, arra is van receptünk!

Trükkök, tippek, praktikák:


Dezodoráló hintőpor

Ha megnézzük a boltban kapható babahintőport, többnyire az első (azaz a legnagyobb mennyiségű) összetevője a „talkum”. Ez egy szervetlen anyag: finomra őrölt magnézium-szilikát. Kiváló hintőpornak, de sajnos, nem oldódik semmiben! Nem lehet rendesen lemosni, és nagyon nehezen távolítható el. Használatát az érzékeny bőrre manapság már nem nagyon ajánlják.

Ezzel szemben a házi hintőpor teljesen természetes. Ezek a hintőporok úgy készülnek, hogy fontos adalékanyagként szódabikarbónát vagy kávéport adunk hozzájuk. A szódabikarbóna valódi nagyágyú: minden szagtól megszabadítja!
Hintőpor alaprecept, 250-350 forint/adag


80 g kukoricakeményítő, 40 g rizsliszt, 20 g cinkoxid és porrá tört virágszirmok: levendula, rózsa, kamilla, körömvirág (ízlés szerint).

Gyors és egyszerű: semmi mást nem kell tennie, mint összekeverni a porokat.

A hintőporok fontos alapanyaga még az illatanyag. Valódi hatóanyagokat tulajdonképpen ezzel juttatunk a bőrünkre. Gyulladásgátlót levendulával, teafaolajjal, bazsalikommal, bőrnyugtatót kamillával.

Persze, nem fontos az illatanyagokat illóolaj formájában a hintőporba adagolni. Lehet porított virágszirmokkal, és más illatos növények porával is dúsítani a porkeveréket – valóban allergiamentes bőrtápláló hintőporok készítéséhez…

Kinek a kedvence ez a recept?


favorite Kedvenc receptnek jelölés Kedvenc receptem

Recept tipusa:


Egyéb ételek,
Beszéljétek meg főzési tapasztalataitokat
Recept ajánló
Avatar
Írta: Bogi
Szarvasgombás májpástétom
Szarvasgombás májpástétom

Nagyobb darabokra vágjuk fel a sertésmájat, majd a babérlevéllel és a felszelt hagymával együtt pároljuk meg. Hagyjuk kihűlni, és daráljuk le. Közben a felolvasztott zsírban süssük...

Elkészítési idő: 2-2,5 óra
Nehézség: Könnyű
share
Avatar Túrógombóc, te csodás!
Avatar Hargitai Judit Kedvelnék Avatar Szoleczki Zoltán Kedvelnék Avatar ZSUZSANNA Kedvelnék Avatar Ivett Kedvelnék
Túrógombóc, te csodás!

A tojásokat szétválasztjuk. A túrót összetörjük villával. Elkeverjük a darával, a tojássárgájákkal, és sózzuk. Legalább egy órára vagy egész éjszakára a hűtőbe tesszük pihenni. A...

Elkészítési idő: 4 adag
Nehézség: Könnyű
share
Avatar
Írta: Maria
Sajt házilag , egyszerűen.
Sajt házilag , egyszerűen.

A tejet és a túrót forrásig hevíted, aztán leszűröd és belerakod a vajat , sót és szódabikarbónát. Lassú tűzön kevergeted és sűrű krém lesz belőle 7-10 perc alatt. Ezután pedig ki...

Elkészítési idő: 30 perc
Nehézség: Könnyű
share
Avatar Paleo pizza
Paleo pizza

A karfiolt aprítógépben egészen apró morzsára daráljuk. Az összes többi hozzávalóval összegyúrjuk. A masszát nedves kézzel belenyomkodjuk a pizzasütő tepsibe. 20 percre betessz...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
close add person Belépés recent_actors Regisztráció assignment_ind Belépés recent_actors Regisztráció account_balanceASZF info Impresszum thumb_up Facebook oldalunk