A fejhúst egybe megfőzni ,kb 2 óra hosszát,sóval,erőspaprikával ízesítve,egy darabig állni hagyjuk a levében,majd lefejtjük a húst a csontról,és nagyobb darabokra vágva befűszerezzük ízlés szerint. Beletesszük egy tepsibe,v.jénaiba és egy akkora vágódeszkát teszünk rá ami mindenhol éri a húst és egy nagy súlyt teszünk rá.(meleg állapotában kell lesúlyozni). Mellette mindig kifolyik a felesleges lé és zsír.Kb. 1éjszaka kell ameddig megdermed és összeáll.Utána késsel körbe lehet vágni és egy lapos szedőkanállal alányúlva egybe kiszedhető,és szeletelhető.
összedolgozod, majd golyókat csinálsz belőle, és belecsavarod mindjárt egy szál baconszalonnába. Ebből az adagból nekem 16 db lett, 200 fokos sütőben, 30 perc alatt készen van.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A felszeletelt sertéshúst megsózzuk, megborsozzuk, fokhagymával bedörzsöljük és diónyi, apróra vágott vöröshagymát szórunk rá, majd megolajozott vagy vajazott alufóliába csomagolju...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Kicsit hagytam állni, majd mindkét oldalát 2-2 percig sütöttem Burgonyát megfőztem, a tepsibe lereszeltem, sóztam és reszelt fokhagymát szórtam rá rétegenként. Amiben a hús sült a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű