350-500 dkg keksz
2 csomag vaníliás puding
8 dl tej
20 dkg cukor
2-3 dl tejszín
3 ek. olvasztott vaj
3-5 ek cukor
1-1,5 dl tej
egy kevés liszt
Elkészítjük a pudingot. Hagyjuk kicsit kihűlni, majd belekeverjük a felvert tejszínhabot. Ha magasabbra akarjuk a krémet, nyugodtan használjunk több tejszínt!
Egy jénai tálat beborítunk a keksszel.
Erre rákenjük a krém egyik felét.
Újabb kekszréteget fektetünk rá, majd arra egy sor krém, és végül keksz.
Máz készítése: Az olvasztott vajba beletesszük a többi hozzávalót. folytonos keverés mellett hagyjuk felforrni, és ha már kicsit besűrűsödött le is zárhatjuk.
zárhatjuk
Extra tipp: ha szeretjük az intenzívebb vaníliás ízt, tegyünk a krémbe 2 zacskó vaníliás cukrot.
A sütőt előmelegítette 180 fokra. A túrót a, a tejfölt, a szétválasztott tojás sárgáját összekeverte, majd az édesítő (vagy a cukor) következett. A rizsdarát belekanalazta és jól á...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A pudingot, a cukrot és a tejet egy edénybe tesszük és a megszokott módon megfőzzük, majd kihűtjük. A ricottát, a joghurtot, a narancshéjat és a porcukrot egy tálba tesszük és össz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű