50 dkg darált keksz
25 dkg margarin
25 dkg porcukor
10 dkg darált dió
1 cs. vaníliás cukor
1 dl tej
1 evők. rum aroma
3 evők. kakaópor
1 kis üvegcse mandula aroma (zöld)
Csokimáz:
10 dkg tortabevonó
kevés olaj
A kekszet, a cukrot, a puha margarint, a vaníliás cukrot, és a tejet összegyúrjuk, majd kétfelé vesszük. Egyik felébe belegyúrjuk a rumaromát és a kakaóport, a másik felébe a diót és a zöld mandula aromát.
Egy kb. 20×30-as szögletes tál alját kibéleljük folpackkal, majd először a kakaós részt nyomkodjuk bele, majd a tetejére a zöld mandulás részt.
Kis időre hűtőbe tesszük. A csokoládét vízgőz felett megolvasztjuk, hozzákeverünk kevés olajat, és a süteményt ezzel a csokimázzal vonjuk be. Hosszúkás szeletekre vágva kínáljuk.
Az élesztőt felfuttatom a tejbe és össze állítom nyújtom kiszaggatom és 180 fokon megsütöm
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Krémet főzünk: tej+ PUDING+ tojássárgája+ cukor+ citromhéj+ citrom leve A vajat habosra keverjük és a PUDINGos krémhez adjuk. A piskótát rétegezzük a PUDINGos krémmel, majd kívül...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztához a tojássárgáját kikeverjük a porcukorral és a vízzel, majd hozzáadjuk a lisztet, a diót és a sütőport. A fehérjét kemény habbá verjük a sóval, és beleforgatjuk a mas...
Elkészítési idő: 1 ora Nehézség: Könnyű