A tésztához
500 g búzaliszt (BL55)
250 g vaj
2 db tojássárgája
3 evőkanál tejföl (20%-os)
1 csapott kávéskanál só
A tészta kenéséhez
1 db tojás (közepes, "M"-es méretű)
A krémhez
250 ml 2,8%-os tej
40 g búzaliszt (BL55)
40 g trappista sajt (reszelt)
1 db tojás (közepes, "M"-es méretű)
só
50 g vaj
A hempergetéshez
150 g trappista sajt (reszelt)
A lisztet elmorzsoljuk, a vajjal majd hozzáadjuk a tojások sárgáját, a sót és a tejfölt. Összegyúrjuk és betesszük a hűtőbe 1 órát pihenniLisztezett deszkán vékonyra kb. 4-5 mm vastagságúra kinyújtjuk..Egy kb. 4 cm átmérőjű pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk a pogácsákat.
Sütőpapírral bélelt tepsire tesszük a felvert tojással megkenjük és, 180 C fokra előmelegített sütőben 8-10 perc alatt szEgy lábasba tesszük a tojást, a sót, a lisztet, a reszelt sajtot, majd hozzáöntjük lassan adagolva a tejet, és csomómentesre keverjük.ép pirosra sütjük.Feltesszük főzni és folyamatos keverés mellett sűrűre főzzükLevesszük a tűzről és a vajat hozzákeverünk, majd kihűtjük.
1-1 pogácsát a krémmel összetapasztunk nem baj ha kicsit a szélein kikandikál a krém, mert ezt reszelt sajtban meghempergetjük, így tapad oda a sajt az oldalához.Ezután az oldalukat reszelt sajtba hempergetjük.El is készültek a csodálatos szakállas pogácsák! ;)
A lisztben eloszlatjuk a sütőport,sót, elmorzsoljuk a zsírt, hozzáadjuk a tojásokat, majd olyan keménységűre gyúrjuk, mint a rétestészta, kell bele majd egy kis tejföl is, annyit...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy tálban összekeverem a hozzávalókat, lefedem, 30-40 percig pihentetem, ezalatt előmelegítem a sütőt 175 fokra. A pihenőidő letelte után olajozott nyújtófával vagy két sütőpapír...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összekeverjük, kelesztjük. Három cipóra osztjuk, cikkekre vágjuk, egy szelet paprikás szalámit és sajtot teszünk bele és kifli formájúra tekerjük
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű