- egy közepes zeller
- só, bors, fokhagymapor, cayenne bors, kurkuma
- kenéshez olivaolaj
- csirkemell sonka
- kecskesajt tallérok
- 1 fej vöröshagyma
Mai gyors vacsim a hűtő átnézése után született meg. Szóval a zellerhasáb nálam most nyerő ötlet, egy újabb negyed vált rajongásom áldozatává. Aztán már csak "husit" kellett kitalálnom. Kis kecskesajt korongok csomagolódtak be pulykasonkába, alul-felül egy-egy szelet hagyma. Mivel a sonka kerek és kicsi volt, így két szelet lett végül fogpiszkálóval a sajt köré rögzítve. Aztán eszembe jutott, hogy tegnap kísérleti jelleggel csináltam fehér káposzta savanyúságot egy kis hagymával, és az a hűtőben várakozik. Nos nyilván nem puhult még meg túlságosan az ecetes lében, de már finom volt!
3 tojásfehérjét kemény habbá verünk.3 tojássárgáját kikeverjük 10 dkg túróval,csipetnyi sóval,6 g sütőporral,beleforgatjuk a fehérjehabot.A masszából sütőpapírra bélelt tepsire 4...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A száraz alapanyagokat levesfőző gépbe tesszük, max jelzésig megtöltjük vízzel, és krémleves programon elindítjuk a gépet. Amikor lejár a program, magtej szűrővel egy üvegbe szűrjü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Keverjük össze a hozzávalókat! :) Majd süssük kb 180 fokon 30-40 percet!
Elkészítési idő: kb 45-60 perc Nehézség: Könnyű