100 gr rostkeverék
50 gr kókuszliszt
100 gr erythrit
200 gr mandulatej
2 db tojás
70 gr olvasztott kókuszzsír
Kókuszreszelék
Pohárkrém
1 vaníliapuding
400 ml mandulatej
erythrit, vanília aroma
1 tojás
2 kanál krémes túró
málna, eper, áfonya
Összegyúrjuk a hozzávalókat majd állni hagyjuk 5 percet. Sütőpapírra szórjuk a kókuszreszeléket és a tésztát kinyújtjuk rajta. Szaggatjuk majd 180 fokon, sütőtől függően kb 15-18 percig sütjük. Ha csak kekszként szeretnénk fogyasztani, mehet a tetejére még kókuszreszelék. De lekvárral ragasztós linzerkarika lesz belőle.
Én pohárkrémet készítettem, és ahhoz használtam fel belőle.
A krém elkészítése:
Megfőzzük a pudingot és kevergetés mellett hagyjuk kihűlni. A tojás fehérjét kemény habbá verjük, a sárgáját az erythrittel és a túróval elkeverjük, majd egybeforgatjuk a habbal. Ha kihűlt a puding, összeforgatjuk. Majd fogjuk a poharakat, a keksz darabkákkal és gyümölcsökkel tetszőlegesen rétegezzük.
1. A kivit hámozzuk meg, és szeleteljük fel. 2. Néhány karikát tegyünk félre a díszítéshez. 3. A maradékot passzírozzuk át, a tejszínt verjük kemény habbá a mézzel, majd ad...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A pudingport a tejjel sűrűre főzzük, tűzről levéve folpackkal letakarjuk és hagyjuk kihűlni. A tészta hozzávalóit alaposan összegyúrjuk. 3 egyforma részre osztjuk. Sütőpapíron kb....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Ezeket összedolgozom teljesen homogénné. Kivajazott lisztezett formába töltöm, 1 újnyi maradjon a peremtől. 20-25 perc 180 fokon tűpróbáig sütöm.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz