Piskótához:
8 kanál zsírtalanított mandulaliszt
8 tojás
erytrit/négyszeres édesítő
2 kanál kakaópor
Krémhez:
2 csomag vanília puding
8 dl mandulatej
Csokiszószhoz:
2 tojássárgája
4 evőkanál zsírszegény kakaópor
4 evőkanál édesítőszer
Annyi víz, hogy krémes állagúvá váljon.
rumaroma
darált dió vagy mandula
növényi tejszínhab
Először a piskótákat kell megsütni. A fele mennyiségből, tehát 4 tojás és 4 kanál lisztből egy vaníliás, valamint a másik adagot kakaósnak. A fehérjéket kemény habbá verjük, a tojássárgákat az erytrittel és az aromával szintén kikeverjük, keverőlapáttal összeforgatjuk majd mehet a sütőpapíros tepsire. Kakaóssal ugyanez. Közben elkészítjük a vaníliapudingokat, és hagyjuk kissé kihűlni, de azért közben kevergetjük, hogy ne bőrösödjön meg. Fogunk egy nagyobb tálat, amibe alulra beletesszük a vaníliás tésztát, meglocsoljuk a rumaromával majd megszórjuk a darált dióval, és jöhet rá egy réteg puding. Jön a csokis piskóta, ugyanez az eljárás. Ha nem egy nagy tálban akarjuk szervírozni, akkor kiadagoljuk kisebb tálkákba, és ott kerül rá a tejszínhab és a kikevert csokiöntet. De ha marad egyben, akkor egyszerűen csak mehet rá a tejszínhab és a csoki, és egy-két óra pihentetés a hűtőben.
A hozzávalókat össze elegyítjük,3 részre osztjuk. A sütőt előmelegítjük 180 C fokra Az első lapot lisztezett deszkán,vany nyújtólapon kinyújtjuk a tepsi nagyságára amit előzőleg...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes
A kekszet a kakaóporral összekeverjük.A többit összemeelgíteni,jénaiba tenni. Tetejére csokimáz
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
• 25 dkg rizst mosni, 1 l tejbe csipet sóval, van rúddal megfőzni, kihűlni, • 2 ek margarint 15 dkg cukorral habosra, egyenként 4 tojás sárgája, 1 citrom reszelt héja, rizs, • to...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes