1.) 60 dkg liszt
2.) fél liter tej
3.) 5 dkg élesztő
4.) 1 táskanál só
5.) 1 evőkanál cukor
6.) 1 liter olaj a sütéshez
1.) Az élesztőt kevés langyos tejben a cukorral felfuttatjuk.
2.) Kevéske olajjal élesztövel a sós liszttel rugalmas tésztát dagasztunk.
3.) Kicsit kelesztjük. Már süthetjük is.
4.) Olajos kanállal darabokat szaggatunk, olajos kézzel kerekre nyújtjuk és bő, forró olajban sütjük.
5.) Konyhai törlőpapíron lecsepegtetjük. Tejföllel, fokhagymás tejföllel, sajttal kínáljuk.
Főtt, kihült virslit burkolhatunk a tésztéba. Így kisütve, közben körbe-körbe forgatva kechup-pal igazán finom akár vacsora étel.
Elkészítése: Fél kg meghámozott és kockákra vágott krumplit annyi sós vízben megfőzzük, ami éppen ellepi, majd összetörjük a főzővízben, és a tűzhelyről félrehúzva, (de nem levéve,...
Elkészítési idő: 50 perc Nehézség: Könnyű
A tésztát sós vízben kifőzzük. Közben az összevágott aszalt paradicsomot, olivát és tonhalkonzervet tejszínben átrottyantjuk. Zöldfűszerekkel, sóval, borssal ízesítjük.
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű
Elkészítés: A tejet, a tojást és a sót összeturmixoljuk. A 25 g útifűmaghéjra ráöntjük a tojásos tejet, majd nagyon gyors 5 másodperces mozdulattal összekeverjük villával és azo...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű