25 dkg gesztenye massza / ízesített fagyasztott is lehet/
3 ek holland kakaópor
1 ek sárgabarack lekvár
2 ek méz
1 tk őrölt fahéj
10 dkg reszelt kekesz
20dkg étcsoki vagy tejcsoki a bevonáshoz.
Összekeverjük a gesztenye masszát meg a kakaóport és levárt és a mézet meg a fahéjat és annyi kekszet adunk hozzá, hogy lehessen formázni.Hideg helyre tesszük.Egy tálcára teszünk nylon zacskót és kb 1 cm magasságúra nyomkodjuk úgy, hogy a nylon másik felével szépen kisimítjuk. Mikor kihűlt akkor csíkokat vágunk le belőle és kígyókat sodrunk. Felszeleteljük 2,5-3 cm es darabokra és vissza helyezzük a tálcára és egy napot állni hagyjuk. Aztán felmelegítjük a csokoládét és egyenként fogpiszkálóra szúrva a meleg csokiba mártjuk és visszatesszük a tálcára. hideg helyen megdermesztjük a csokit rajta és lehet csomagolni.
Nekem kicsit laza lett a massza és kicsit több kekszet tettem bele.Az állásba is megkeményedik.
A Ramát, a lisztet és a sütőport együtt összemorzsoljuk. Ezután hozzáadjuk az 1 tojássárgáját, az 1 evőkanál porcukrot és az 1 pohár tejfölt. Egy fél órán át a hűtőben pihentetjük....
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Közepes
A lisztbe keverjük a sütőport, a csipet sót, a citrom héjat, elmorzsoljuk a margarinnal, és összegyúrjuk a 3 tojássárgájával, és annyi tejföllel, hogy jó kemény tésztát kapjunk. Ké...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű