Tésztához:
45 dkg liszt
11 evőkanál paradicsomlé
11 evőkanál étolaj
11 evőkanál cukor
1 kávás kanál szódabikarbóna
Krémhez:
6 dl tej
1 cs vaníliás cukor
5 evőkanál búzadara
20 dkg vaj
8 evőkanál porcukor
A tészta összes alapanyagát egybe öntjük és gyúrható tésztát kapunk.
3 lapot sütünk belőle.
A tejből és a búzadarából sűrű tejbegrízt főzünk.
Megvárjuk míg kihűl és elkeverjük a vajat a porcukorral és hozzátesszük.
Ezzel töltjük meg a lapokat és egy éjszakára a hűtőbe tesszük.
Másnap finom puha lesz és szeletelhető.
A tetejére tehető csoki vagy porcukor vagy kakaópor.
A lapok hamar sülnek 5-6 perc és egy nagyobb tepsi hátán süssük.
A kekszeket és a krémet rétegesen lerakjuk,kb 1 óra múlva már megszívja magát annyira, hogy lehessen enni. Díszítésként kicsit pirított kókuszchipsz-szel megszórjuk. Mennyei !
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítés: A vajat a porcukorral habosra keverjük. Egyesével hozzáadjuk a tojássárgákat, és vanília kivonatot, majd hozzákeverjük a lisztet. A masszát habzsák segítségével sütő...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásokat szétválasztjuk. A tojásfehérjét kemény habbá verjük egy csipet só hozzáadásával. A tojássárgákat, és a cukrot habosra keverjük. A cukros sárgájához hozzáadjuk a liszt...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes