2 narancs /leve és héja
1 citrom / leve és héja
vagy 2,5 dl narancslé
vagy multivitamin lé
6 kávéskanál zselatin por
2,5 dkg porcukor
20 dkg csoki a bevonáshoz
Kicsavarjuk a gyümölcsök levét és lereszeljük a héját is.
A levet feltesszük főni és folytonos kevergetés közben 5-6 percig főzzük aztán hozzákeverjük a kis meleg vízben feloldott zselatint és megint forrásig hevítjük. Levesszük a tűzről és kihűtjük kis forma tálba ,ami lapos és kb 1 cm magasságú legyen benne a folyadék..amikor kihűlt akkor kiöntjük óvatosan és 2,5 -3 cm es csíkokra vágjuk, amit aztán szeletelünk és vissza tesszük a tálcára,. Megszárítjuk kicsit , egy napot állni lehet hagyni.Aztán felolvasztani a csokoládét és egyenként belemártani , fogpiszkálóra tűzve könnyű bemártani a csokiba. Egy másik fogpiszkáló segítségével meg könnyen le lehet csúsztatni a tálcára. Hagyjuk megdermedni és csomagolhatjuk.
Az alapanyagokból tésztát készítünk, majd minimum egy órára a hűtőbe tesszük. Ha letelt az idő kinyújtjuk a tésztát kb. 4 mm vastagságúra és kiszaggatjuk. Előmelegített, 180 foko...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
http://juditkakonyhaja.blogspot.hu/2013/12/turos-zserbo.html -nem lehet másolni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A reszelt sütőtököt összeforgatjuk a lisztekkel elkevert aszkorbinsavval és szódabikarbónával, majd hozzáütjük a 2 tojást. És addig keverjük, míg egyenletesen elnem oszlik benne...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű