Hozzávalók:
50 dkg liszt
3 dkg élesztő
0,5 dl olaj
2 tk só
2 tk cukor
2,5 dl víz
1 ek 10%-os ecet
Kimérem a lisztet majd kisebb lyukat csinálok a közepére, bele teszem a cukrot, bele morzsolom az élesztőt és felöntöm kb 1 dl vízzel. Hagyom az élesztőt fel futni (akkor jó ha habos a lyuk a lisztben) és hozzáadom a többi hozzávalót és jól kidagasztom. Meleg helyen duplájára kelesztem, ez kb 45 perc, majd átgyúrom és cipót formázok belőle. Sütőpapíros tepsire helyezem. A tetejét bevagdalom és vízzel megkenem, majd előmelegített 220 fokos sütőben alsó-felső programon kb 30 percig sütöm, majd visszaveszem 200 fokra és még 15 percig sütöm. Amíg a sütő melegszik még kel egy kicsit a kenyér. Nekem 831 grammos lett a kenyerem smile hangulatjel A sütőbe egy hőálló tálban vizet rakok, a páratartalom megőrzése miatt így nem szárad ki a kenyér
Forró olajba kiszagatom
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
1. A hagymát kicsi olajon megpirítjuk, majd hozzáöntjük a darált húst és azt is fehéredésig pirítjuk. 2. Felöntjük a paradicsomlével, fűszerezzük és készre főzzük. 3. A tésztát k...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
1 dl langyos cukros vízben elmorzsolunk 2,5 dkg élesztőt. Felfuttatjuk, hozzáadjuk a liszthez. Teszünk bele 1 mokkáskanálnyi sót, még 2 dl langyos vizet, 2-3 ek olajat.. Ö...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű