350 g fehér (00-s) liszt
350 g cukor
8 g szárított élesztő (süteményekhez való - mert olaszországban külön van kenyérhez és sütihez való is ám!)
150 g hámozott mandula (lehet héjas is, de az kevésbé elegáns)
3+1 tojás (XL méret, kb 50-60g)
A mandula kivételével mindent egy tálban jól összedolgozunk, ha nagyon ragaszkodó, kicsit lisztezzük a kezünket.
A mandulát nagy tűzön enyhén megpirítjuk, azán belegyúrjuk a masszába.
3 részre osztjuk, és hurkákat formázunk belőle. Betesszük a sütőpapiros tepsibe, és a plusz tojással megkenjük alaposan minden irányból (na jó, az alját nem).
170 fokon 30 percig sütjük.
És most jön a kunszt része, merthogy itt is van ám!
Van, aki szárazon szereti, van, aki kicsit puhábban. Hogy mennyire száraz, az attól függ, hogy a sütés végén mennyire engedjük eltávozni bebőle a gőzt.
Ha puhára szeretnénk, egyszerűen kivesszük a sütőből, és felvágjuk.
Ha keményre szeretnénk, megfordítjuk a rudakat, és 5 percre visszatesszük a már lezárt de még forró sütőbe, így a maradék nedvesség is elslisszol belőle. Csak ezután szeleteljük fel.
Ha esetleg szeleteléskor kiderül, hogy a belseje nem sült át teljesen, nyugodtan visszatehetjük még 5 percre sülni szeletben is.
Helyi röviditallal (vin santo) tálaljuk, amibe mártogatni kell. Nem tudom pontosan, hogyan készül, de valahol félúton lehet a tokaji aszú és a brandy között.
Eredeti recept képpel:
http://eniutazik.blogspot.hu/2013/08/toscana-gasztro-6-cantuccini-con-vin.html
Melegítsd elő a sütőt 200° C-ra, és a muffinsütőbe tedd bele a muffinkapsznikat. Pépesítsd a banánokat egy villával vagy botmixellel, majd add hozzá az olajat, a tojást és a cukrot...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hideg vajat elmorzsoljuk a liszttel majd hozzáadjuk a cukrot, a citrom reszelt héját, a tojások sárgáját és a vaníliás cukrot. Linzer tésztát gyúrunk belőle. (Késes robotgépben i...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az egész tojást a cukorral addig verem amíg sűrű, fehér, habos krém nem lesz. Hozzákeverem a joghurtot, a citromhéjat, az olajat és a vaníliás cukrot. Ha egynemű beleszitálom a süt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű