- 7 dkg kukoricaliszt,
- 6 dkg liszt,
- 0.5 cs. sütőpor,
- 1.5 dkg cukor,
- 1 tk. só,
- 0.5 tk. őrölt bors,
- 1 db tojás,
- 1.2 dl tej,
- 8 db virsli,
A sütéshez:
- olaj
A tésztához a liszteket tálban elvegyítjük a sütőporral, a cukorral, a sóval és a borssal. Hozzáadjuk a tojást, majd adagonként a tejet, és simára keverjük. Magas pohárba öntjük – hogy a pálcikára szúrt virslik állítva beleférjenek –, és a hűtőbe tesszük 1 órára.
A szárazra törölt virsliket pálcikákra tűzzük, és lisztben meghempergetjük.
Lábosban vagy mély serpenyőben olajat hevítünk.
A lehűtött tésztába mártjuk a virsliket, majd a forró olajban aranybarnára sütjük minden oldalukat 3-5 perc alatt. Közben többször megforgatjuk. Végül papírtörlőn leitatjuk. Ketchuppal, salátával kínáljuk.
A tojásokat egy tálba ütjük és villával felverjük, majd hozzáadjuk a cukrot, a keményítőlisztet és a puha vajat, és géppel jól kikeverjük. Amikor a massza összeállt, a legvégén fol...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A hozzávalókból lágy tésztát csinálunk és a ostyasütőben sütjük. Ha tészta közben sűrűsödne, egy kis tejjel higítjuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz