- 2 púpos bögre liszt
- 2 tojás
- 1 cs. sütőpor
- 280 g joghurt vagy tejföl
- 2-3 evők. cukor
A hozzávalókat összekeverjük. Egy galuskaszerű tésztát fogunk kapni. Két evőkanál segítségével forró olajba szaggatjuk. A tészta magától fog megfordulni az olajban. Ez azért jó, mert akkor biztosan átsül a belseje. Azért az első adag kisülése után ellenőrizzük a belsejét. Vágjuk ketté.
Másnap elővettem a tésztákat, kb. 2 mm vastagra nyújtottam őket és kiszaggattam belőlük a kekszeket. 180 fokos sütőben kb. 10-12 perc alatt sülnek rózsaszínűre.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tepsi aljába sütőpapírt terítünk, a sütőt 180 fokra melegítjük. A vajat a cukrokkal kikeverjük. Hozzáadjuk a citromhéjat és a tojások sárgáját, jól összedolgozzuk, majd a liszte...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A cukrot a tojással jó habosra keverjük. Hozzáadjuk a sütőport és a lisztet. 15-20 percig, 200 °C-on sütjük. A mennyiség egyenes arányban változik.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű