- O.5 kg liszt,
- 2 dkg friss élesztő vagy egy csomag porélesztő,
- 1 dl tej,
- 1 t.k.cukor,
- 1t.k.só,
- kb 3.5 dl kefír,
- kis olaj a formázáshoz,
- bő olaj a sütéshez,
Felfuttattam az élesztőt 1 dl langyos tejben.
A hozzávalókat egy nagy tálban összekeverem, átgyúrom és meg helyen lefedve kelesztem.
Miután megkelt a tészta, gombócokat formázok belőle és ismét lefedve még 10-15 percet kelesztem.
Végezetül nagyjából kör alakúra nyújtom és forró olajban mindkét oldalát szép pirosra sütöm.
Ebből a mennyiségből 6 db sütöttem ki.
ezekből egy tésztát gyúrok... 20 percig hagyom pihenni nagyon vékonyra kinyújtottam... derelye vágóval felvagdaltam... és forró olajban kisütöttem...gyorsan sül
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A finomra vágott vöröshagymát kevés olajon lepirítjuk. Hozzátesszük a zúzott fokhagymát, a karikára vágott sárgarépát. Pár percig pároljuk. Majd megsózzuk, borsozzuk, meghintjük m...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű