- 150 g cukor,
- 6 tojás,
- 2 cs. vaníliás cukor,
- 1 tk. reszelt citromhéj,
- 1 l tej,
- 2 ek. vaníliás pudingpor,
A tejet feltesszük forrni. A tojásfehérjékből 50 g cukorral és 1 tasak vaníliás cukorral kemény habot vetünk. Mikor a tej felfőtt, kisebbre vesszük a lángot és egy kanállal beleszaggatjuk a habgaluskákat. Lasú tűzön főzzük 3 percig, majd óvatosan megforgatjuk a galuskákat, de vigyázzunk, hogy ne törjenek meg, 2 percig főzzük. A habgaluskákat egy tálba tesszük.
A tejet levesszük a tűzhelyről. A tojássárgáját a maradék cukorral, a vaníliás cukorral, a pudingporral és a citromhéjjal habosra kavarjuk, majd adunk hozzá 5 – 6 evőkanál meleg tejet és folyamatosan kavargatjuk. Az edényben lévő tejhez öntjük, de közben kevergetjük, hogy ne legyen csomós. Addig főzzük így, amíg kissé besűrűsödik. A habgaluskákat a vaníliás öntettel együtt tálaljuk.
A hozzávalókat tálba tesszük és kikeverjük. Édesítőt ízlés szerinti mennyiségben lehet tenni
Elkészítési idő: 5 Nehézség: Könnyű
szétválasszuk a tojásokat, majd felverjük külön a fehérjét, külön a sárgáját, adunk hozzá szárazanyagokat, majd a robotgép táljába folyatjuk a sárgás masszát és még egy picit verjü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
8 dl tejet felteszek főni. Addig szétválasztom a 4 tojást, a tojássárgáját kikeverem a 2 dl tejjel, liszttel és cukrokkal, majd beleöntöm a 8 dl tejhez. Folytonos kavarás közben fe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű