- 150 g cukor,
- 6 tojás,
- 2 cs. vaníliás cukor,
- 1 tk. reszelt citromhéj,
- 1 l tej,
- 2 ek. vaníliás pudingpor,
A tejet feltesszük forrni. A tojásfehérjékből 50 g cukorral és 1 tasak vaníliás cukorral kemény habot vetünk. Mikor a tej felfőtt, kisebbre vesszük a lángot és egy kanállal beleszaggatjuk a habgaluskákat. Lasú tűzön főzzük 3 percig, majd óvatosan megforgatjuk a galuskákat, de vigyázzunk, hogy ne törjenek meg, 2 percig főzzük. A habgaluskákat egy tálba tesszük.
A tejet levesszük a tűzhelyről. A tojássárgáját a maradék cukorral, a vaníliás cukorral, a pudingporral és a citromhéjjal habosra kavarjuk, majd adunk hozzá 5 – 6 evőkanál meleg tejet és folyamatosan kavargatjuk. Az edényben lévő tejhez öntjük, de közben kevergetjük, hogy ne legyen csomós. Addig főzzük így, amíg kissé besűrűsödik. A habgaluskákat a vaníliás öntettel együtt tálaljuk.
A kekszet a kakaóporral összekeverjük.A többit összemeelgíteni,jénaiba tenni. Tetejére csokimáz
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A sütőt 200 fokra előmelegítem. Az almákat kicsumázom úgy, hogy a gyümölcsöt egészben hagyom: ezt vagy egy csumázóval hajtom végre, vagy egy késsel, négy vágással kiemelem a mag...
Elkészítési idő: 20 p Nehézség: Könnyű
A 3 tojásfehérjét felverjük. Amikor kész a hab a porcukrot kanalanként, lassú keveréssel hozzáadjuk. Ha mindet belekevertük akkor színezhetjük gél alapú ételfestékkel. Több szín...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű