- 70 dkg finomliszt
- 1 cs. sütőpor
- 2 tk. só
- 50 dkg margarin
- 12 evőkanál víz
- 2 evőkanál 20 %-os ecet
Tetejére
- tojás
- reszelt trappista sajt
A lisztet elkevertem a sütőporral, gyúródeszkára szitáltam, majd hozzáadtam a sót.
Elmorzsoltam benne a margarint, majd a vízzel elkevert ecettel együtt egynemű tésztává állítottam össze.
Letakarva egy éjszakán át pihenni hagytam.
Másnap félujjnyi vastagra kinyújtottam, megkentem enyhén felvert tojással és megszórtam reszelt sajttal.
Derelyemetszővel rudakra szabtam, majd előmelegített, 180 fokos sütőben bő negyedóra alatt készre sütöttem.
Összekever melegszendvics sütőben kisüt
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt belemorzsoljuk a langyos tejbe, elkeverjük a cukorral és felfuttatjuk, a lisztet kimérjük, hozzáadjuk a többi hozzávalót a felfuttatott élesztővel együtt, majd alaposan...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Lépés 1 Az élesztőt langyos, cukros tejben felfuttatjuk, majd kelt tésztát dagasztunk. Amikor megkelt 4 részre osztjuk a tálban. Lépés 2 Egy részt kiveszünk és elfelezünk, kinyú...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű