12 db virsli, 1 bögre liszt, 1 bögre kukoricaliszt, ízlés szerint őrölt feketebors (nem kell sok), 1 teáskanál só, fél teáskanál cukor, 1 csomag sütőpor, 1 db tojás, 1 és ¼ bögre tej, olaj a sütéshez, hurkapálca, 12 db, bár ha felezzük akkor csak 6 db
Olvass tovább: http://www.amiakonyhambolkikerul.hu/news/corn-dog/
Én jó hosszú frankfurti virsliket kaptam (nálunk ez van a boltban csak), ezért félbe törtem őket. A bögrém-apukám ezer éves pöttyös bögréje, ami 3 dl-es, ha csurig töltöm.
A liszteket egy tálba tesszük,hozzáadjuk az átszitált sütőport, cukrot, sót, őrölt borsot és összekeverjük
közepébe tesszük a tojást, majd fokozatosan a tejet is,
és jó sima csomómentes tésztát keverünk. Nem szabad folyósnak lennie a tésztának, de ugyanakkor túl sűrűnek sem.
Az olajat felforrósítjuk. Míg melegszik a virsliket hurkapálcára szúrjuk
én elfeleztem őket, bőven elég volt 1 hurkapálca 2 db virslihez) majd lisztbe forgatjuk, és kicsit lerázzuk, épp csak lisztes legyen, hogy ráragadjon a massza.
Egy hosszúkás pohárba töltjük a masszát,
és beleállítjuk a virslit, úgy hogy ellepje az alját is a massza,
majd a forró olajba tesszük Fel fognak jönni az olaj tetejére, de frankón forognak maguktól, vagy segíthetünk is picit neki. 3 db-ot tegyünk be egyszerre sülni, vagy 4-et hogy legyen helyük forogni. Kb 3 perc alatt szép barnára sülnek,
akkor egy papírkéztörlőre szedjük.
A pulykamellet csíkokra vágom, kevés olajon megsütöm, sózom. (Csak a húst sózom meg, a többit már nem, a feta úgyis elég sós.) Amikor már puha a hús, akkor a kockára vágott cukkini...
Elkészítési idő: fél óra Nehézség: Könnyű
A cukrot beleteszem a tejbe, meglangyosítom és utána morzsolom bele az élesztőt. Hagyom felfutni. Addig a száraz összetevőket összekeverem. Mikor feltutott az élesztő robotgéppel s...
Elkészítési idő: 80-120 perc Nehézség: Közepes
A túrót villával összetörjük, majd összekeverjük a 3 tojássárgájával, búzadarával, sóval és szódabikarbónával. Ezután hozzáadjuk a kemény habbá vert tojásfehérjéket is. Ezután...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű