(29 cm átmérőjű piteformában sült az enyém):
8 dkg vaj
16 dkg liszt
csipet só
1 púpozott ek porcukor
kb. 2 ek tejföl
A krémhez:
50 dkg mascarpone (nekem a Lidl-é vált be a legjobban az ár/érték arányt tekintve)
5 tojás sárgája
10 dkg porcukor
fél vaníliarúd magjai, vagy vaníliakivonat
A habhoz:
5 tojásfehérje
10 dkg porcukor
m1
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk; először elmorzsoljuk a vajat a liszttel, majd hozzáadjuk a többi belevalót is. Kinyújtjuk, a formába fektetjük, és 160 fokos sütőben 15 percig elősütjük. Közben elkészítjük a krémet: egyszerűen összekeverjük a hozzávalókat, és az elősütött tésztára simítjuk, és újabb 15-20 percig sütjük, amíg a krém meg nem szilárdul. Kivesszük a sütőből kicsit hűlni hagyjuk, és felverjük a habot, de ne teljesen keményre, majd a vége felé hozzáadjuk a porcukrot. Elrendezzük a habot a krémen, és visszatoljuk a sütőbe nagyjából újabb 15-2 percre, amíg szép aranybarna nem lesz a teteje.
A sütőt előmelegítem. A hozzávalókat összekeverem ,sütőpapírral bélelt tepsibe öntöm,egyenletesen elosztva és közepes lángon,kb.180 C°-on kb.20-25 percig sütöm.Tűpróbával nézem,ho...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű
Egy 26 cm átmérőjű tortaformát sütőpapírral kibélelünk. A tojásfehérjéket kemény habbá verjük, majd félretesszük. A tojások sárgáját a cukorral habosra keverjük, utána hozzáadjuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összekeverjük és evőkanállal a forró olajba szaggatjuk. Egyszerre csak keveset tegyünk bele, mert sülés közben megnőnek a fánkok. Pofon egyszerű!
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű