Szóval én egy -egy kilót darálok össze a következőkből: sárgarépa, fehérrépa, paradicsom, paprika, hagyma, kelkáposzta,zeller,; és fél kiló fokhagymát, és ugyanennyi sót ,valamint egy nagy csokor lestyánt, szintén aprítva, darálva .Mindezeket összekeverem nagyon alaposan, és üvegekbe töltve automatázom, 95 fokon negyven percig. Mindenre használom.Így nem túl sós, mert fél kiló só közel nyolc kiló zöldséghez az elfogadható, tehát közvetlenül húsra kenhetem, s így kisüthetem,, levesekbe, szószokhoz, rizshez, gyakorlatilag mindenhez használható.Ha szeretnétek, felteszem a fájlok közé, bár nem egy nagy szám, mert logikusak az összetevők, mégis azért írtam meg, mert már legalább hatszor csináltam, tehét kipróbált recept
A meggyet vagy a cseresznyét megmosom és kimagozom,,, 6-7 kiló meggyre szórok 1,5 kiló kr. cukrot....a cseresznyére kevesebbet,,, Összekeverem s addig hagyom állni míg megmo...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Megtisztítjuk a hagymát. (Valljuk be ez a recept legnehezebb része, mert bár lila hagymáról beszélünk azért alaposan megdolgoztatja a könnymirigyeinket.) Ezután félbe vágjuk a hagy...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Elmosott üvegekbe pakoljuk a cukkiniket, felöntjük az elkészített lével és minden üveget lapkával zárunk. 100/30-as programon automatázzuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű