680gr liszt,68 gr porcukor,68 grvaj,3 tojássárgája,40 gr élesztő, 8 gr só,330 ml tej,1 tojás a lekenéshez.Dagaszt,20 perc múlva átgyúr, 20 perc pihi,10 gombóc,Szép zsemle alakúra formáz, 35 perc pihi,tojással lekenni,szezám,és 190c 20-25 perc sütés gőzös sütőben!
,Recept:Farkas Vilmostól.
Dagasztógépbe: liszt, tojás, só, felfuttatott élesztő és annyi víz apránként, hogy kalácstészta állagú legyen. A dagasztás kb 20 perc. Le kell takarni és langyos helyen 2,5 szeres...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű
1. Kapcsold be a sütőt 180 fokra. 2. Ha nem szilikonos formát használsz, béleld ki sütőpapírral az edényedet. 3. Az útifűmaghéjra öntsd rá a vizet és tedd félre. 10-15 percen...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összekeverjük. Kézzel gombócokat formálunk. Sütőpapírral bélelt tepsibe helyezzük a golyókat, kicsit lelapítjuk. 180°C-on 30-40 percig sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű