- 30 dkg liszt
- 1 cs sütőpor
- 1 cs vaníliás cukor
- 2 egész tojás
- 1 pohár tejföl
- csipet só
- 2 evőkanál cukor
Fahéjas porcukor a szóráshoz. Tálaláshoz én eper lekvárt vettem
A sütőporos liszten kívül egy tálba rakunk mindent és egy habverővel jól kidolgozzuk. Majd hozzá keverjük a lisztet és a sütőport is. Nokedli állagú tésztát kell kapjunk. - az a fajta,amit tényleg szaggatni kell,és nem csak átfolyik a szaggatón - hagyjuk állni 15 percet.
Bő,forró olajban sütjük.
A kanalat lisztezzük,hogy könnyebben bele tudjuk szaggatni az olajba.
Mivel a sütőpor miatt a forró olajban megnőnek a fánkocskák,hely kell neki,tehát egyszerre csak 3-4 tegyünk az olajba.
A tésztához lisztet, a sütőport, a cukrot és a sót elkeverjük egy nagy tálban. Az olajat és a tejet elvegyítjük, majd hozzáadjuk a száraz keverékhez. Kézzel összegyúrjuk. Lehet, ho...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A zselatint felfőzzük 3 dl vízben, ugyanakkor a gyümölcsízű zselatint is felmelegítjük. A sárga krémhez valókat kemény habbá verjük, és hozzáadjunk 1 dl elkészített zselatint. Kiva...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
massza , diónyi a gofrisütőbe
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű