12 db palacsinta
2 dl tejszín
10 dkg cukor
15 dkg dió
vanília
fahéj
1 ek. rum
20 dkg cukor
3 dkg kakaó
1 dl víz
0,5 dl rum
durvára vágott dió
tejszínhab
A tejszínt felforraljuk a vaníliával, fahéjjal és cukorral. Hozzáadjuk az őrölt diót és 1-2 perc alatt összefőzzük. Ha levettük a tűzről, öntünk bele 1 ek. rumot.. A palacsintákat megtöltjük a diókrémmel, majd félbehajtjuk, és ismét félbehajtjuk.
A csokoládéöntet hozzávalóit összekeverjük, és lassú tűzön összeforraljuk.
A palacsintát csokoládéval meglocsoljuk, tejszínhabbal és durvára vágott dióval díszítjük.
A hozzávalókat gyúrjuk össze, sodorjunk belőle kis rudakat, majd süssük. a megsült vaníliás porcukorba forgatjuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta ugyanúgy készül, mint a hagyományos kosárkánál, csak most picit emelt adagban, hogy kissé vastagabbak legyenek a kosarak. A cél az volt, hogy a 40 formámat telesüssem - íg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A vizet, tojást, tejet, cukrot és a sót keverje össze. 2. A lisztet szitálja a tálba, és a közepébe öntse bele a vizes keveréket. Keverje össze, majd tegye hozzá a vajat. 3. A...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű