Tészta:
- 40 dkg liszt
- 20 dkg porcukor
- 8 dkg margarin
- 5 tojás sárgája
- 1 sütőpor
- pici tej
Hab:
- 6 tojás fehérje
- 22 dkg porcukor
- vágott dió
Krém:
- fél liter tej
- 5 evőkanál liszt
- 1 tojás sárgája
- 1 margarin
- 25 dkg porcukor
- 1 vaníliás cukor
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk,3 részre osztjuk.
A lapokat kinyújtjuk,habbal megkenjük,vágott dióval megszórjuk,lassú tűzön megsütjük.
A fehérjékből és a porcukorral habot verünk,megszórjuk dióval,majd 175 fokon megsütjük.
A tejből,lisztből és tojássárgájából krémet főzünk.
A margarint a porcukorral kihabosítjuk,majd a kihűlt krémhez keverjük.
A lapok közé töltjük.
Kiadós,finom sütemény.
Előmelegítjük a sütőt 180 C-ra. Összedolgozzuk a Ramát, a tojást és a cukrot. Beleöntjük a tejet, jól elkeverjük, majd apránként szitálva hozzáadjuk a sütőporral elkevert lisztet,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Lehet almás,diós,túrós is.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A darált kekszet egy tálba szórjuk, hozzáadjuk a porcukrot, a cappuccino port, a rumaromát, a megolvasztott margarint és a tejet. Alaposan összedolgozzuk. Egy kisebb tepsit vagy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű