8 dl tejföl
1 sütőpor
4 tojássárgája
1,5 dkg élesztő
1 tojás nagyságú zsír
1 kg liszt
2 evőkanál cukor
pici só
késhegynyi szódabikarbóna
Íme a recept, amiből csak fél adagot készítettem. (28db) . Az összeállított tésztát fél órát pihentettem, majd fél cm vékonyra nyújtva, kiszúrtam. Két-két darabot összeragasztottam oly módon, hogy az egyik ujjammal belenyúltam a tojásfehérjébe, majd a tészta közepébe ezzel az ujjammal kis mélyedést készítettem. Ráhelyeztem egy másik tésztát (a szirmok ne fedjék egymást, kissé elcsúsztatva legyenek) és lisztes ujjal egy picit megnyomtam a közepét. Így tettem a forró zsiradékba. Egy késre parafadugót kell szúrni és ezzel a dugóval, a sülő tészta közepét le kell nyomni, így a zsiradékban rögtön elkezd nőni és szétnyílni a képen látható módon. Sülés közben forgatni kell...és jó tanács...ne tegyünk egyszerre két tésztánál többet az edénybe sülni. Olaj és zsír keverékében sütöttem. Ja!!!! Hidegen pakolom össze a dolgokat, az élesztőt nem futtatom, csak belemorzsolom...és nem kelesztem összeállítás után, csak pihentetem fél órát.
A hozzávalókat összedolgozzuk és 4 mm vastagra nyújtjuk, szaggatjuk majd előmelegített sütőben sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A rizottó rizst egy lábasba szórjuk, felöntjük 1 dl vízzel, majd kevergetve addig főzzük, amíg a víz elpárolog. Ekkor ráöntjük a tejet, hozzászórjuk a kétféle cukrot és a mazsolát,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Vajazzunk és lisztezzünk ki egy savarin- vagy koszorúformát. Keverjük össze a tésztához a lisztet, a cukrot, a sót, a citromhéjat. A tejet melegítsük fel, keverjük hozzá a szétmorz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű