A kakaós tésztához:
• 6 tojás
• 12 dkg porcukor
• 2 evőkanál víz
• 2 evőkanál étolaj
• 10 dkg liszt
• 4 dkg kakaópor
• 6 g sütőpor
Ez az adag egy laphoz szól, de mivel nagy tepsiben sütöttem (30 × 40 cm), duplán vettem a hozzávalóit, és két kakaós lapot sütöttem.
A tekercsekhez:
•
7 tojásról piskóta
• ribizlilekvár
A krémhez:
• 2 csomag vaníliás pudingpor
• 6 dl tej
• 20 dkg teavaj
• 20 dkg margarin
• 20 dkg cukor
• 2,5 dl habtejszín
• 0,5 dl víz
• 2 teáskanál zselatin
A tészta hozzávalóiból kakaós piskótát sütünk kétszer, 30 × 40 cm-es tepsiben. A krémhez a pudingot a tejel felfőzzük, majd kihűtjük. A tejszínhabot keményre verjük. A margarint és a vajat a kihűlt pudinghoz hozzákeverjük, együtt jól kihabosítjuk, majd a tejszínhabot is beleforgatjuk. A zselatint a langyos vízben feloldjuk, majd azt is hozzákeverjük. 10-15 percre hűtőbe tesszük a krémünket. A tekercsekhez 7 tojásról piskótalapot sütünk, ha kihűlt, ribizlilekvárral megkenjük, feltekerjük, és vékony szeletekre vágjuk.
Összeállítás:
• barna tészta
• krém
• szeletelt piskótatekercsek ráfektetve
• krém
• barna tészta
Díszítés ízlés szerint, jó étvágyat a finom sutihez
A hozzávalókat összegyúrjuk. Én 26 részre osztottam a tésztát, így 26 süni lett. A közepébe raktam 1-1 kicsi marcipán golyót ? Belemártottam étcsokiba. A tüskéje tortadara , a szem...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összegyurni formába tenni és nyomkodni kifele 180fok sütő függő de hamar meg sűl még ami barnásra sikerűl is finom másnapra meg puhul zacskoban
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A pudingot a tasakon lévő leírás szerint, de csak 400 ml almalével készítjük el. A tetejét fedjük le fóliával, hogy ne bőrösödjön, és hagyjuk kihűlni. A tejszínt kemény habbá verj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű