- 5 g só
- 40 g tápiókakeményítő
- 10 g szezámmagliszt
- 20 g tökmagliszt
- 5 g útifű maghéj
- 30 g rost sütőmix
- 1 db M-es tojás
- 60 g kókuszolaj
- 30 g szezámmag
- 5 g konjakliszt
- 1 dl kókusztej
- kenéshez: 1 lazán felvert tojás
- szóráshoz: magvak, fűszerek, durva szemű só
A kenéshez és a szóráshoz használt alapanyagok kivételével minden hozzávalót összegyúrunk egy keverőtálban és fél órát pihentetjük.
A sütőt előmelegítjük 180 Celsius – fokra, két gáztepsit pedig szilikonos sütőlappal bélelünk.
A tésztából kisebb diónyi darabokat csípünk, a két tenyerünk között minél vékonyabbra lapogatjuk és a tepsibe pakolgatjuk szorosan egymás mellé.
Megkenjük a felvert tojással, tetszőleges magokkal hintjük és 10 perc alatt készre sütjük alul – felül fokozaton, majd légkeverésre kapcsoljuk a sütőt és 5 percig szárítjuk.
A megadott mennyiségből nekem 60 db lett, ami kényelmesen elfér kettő, hagyományos méretű gáztepsiben.
Kihűtve ropogós, 3-4 naposan sem szikkad meg!
Össze gyúrni-nyújtani-rudakra vágni-felvert tojással lekenni. Aztán tetszés szerint szezámmaggal-sajttal- köménnyel pizzakrémmel szórni, kenni. Sütni. Nagyon finom
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A csicsókát megfőzzük, ha megfőtt megtisztítjuk, pépesítjük, kissé hagyjuk hűlni. Az élesztőt megfuttatjuk. Amikor a csicsóka éppen langyos már, a többi összetevőve...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
A langyos tejbe tegyük bele a cukrot, és az élesztőt. Kezünkkel jól oldjuk fel az élesztőt, majd hagyjuk 5-10 percig pihenni a keveréket, hogy az élesztő felfusson.Tegyük egy tálba...
Elkészítési idő: 2óra Nehézség: Közepes