150 g fehér tönkölyliszt vagy DW sütőliszt
50 g nyírfacukor
50 g szobahőmérsékletű margarin
1 tojás sárgája
egy csipet só
egy löttyintésnyi vanília kivonat
4-5 szem eper
annyi langyos víz amennyit felvesz.
Melegítsük elő a sütőt 170 fokra. (1-es és 2-es között sütöttem). Egy tálban keverjük össze a lisztet, a sót és a nyírfacukrot. Adjuk hozzá a tojás sárgáját és a puha vajat. Apránként öntsünk hozzá annyi langyos vizet, hogy a tészta összeálljon. Ha már nem morzsálódik, akkor jó. Formázzunk belőle diónyi golyókat és sorakoztassuk sütőpapírral bélelt tepsire. A tenyerünkkel lapítsuk le őket, hogy kb fél cm vastag korongok legyenek. A megmosott epreket karikázzuk fel és nyomjunk 3-3 szeletet mindegyik kekszecskére. Toljuk az előmelegített sütőbe és addig süssük amíg aranybarnák nem lesznek. Ha már vanília és sült eper illata kúszik elő a sütőből, és a széle kezd pirulni, már kész is van.
A hozzávalókat ebben a sorrendben összekeverjük egy bögrében, majd 3 percig mikrózzuk.
Elkészítési idő: 6 perc Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit összedolgozzuk, majd 2 cipóba osztjuk. Egy nagy, 40 × 40 cm-es gáztepsit kizsírozunk és lisztezünk, majd az egyik lapot kinyújtva belehelyezzük. A kókuszos r...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
◾️Egy villa segítségével pépesítjük a banánokat, majd üssük hozzá a két tojást, és keverjük el jól. ◾️Az étcsoki kivételével keverjük hozzá a többi hozzávalót, majd hagyjuk az eg...
Elkészítési idő: 10 perc + sütés Nehézség: Könnyű