200 g rizs ( eredetileg kölessel terveztem, de kiderült nincs itthon)
2 dl. Víz
2 dl. Tej
4 evőkanál édesítő
6 tojás
500 g zsírszegény túró
1 citrom kifacsart leve és lereszelt héjja
30 g kókuszolaj
a tepsi beszórásához kevés zabkorpa
400 g piros ribizli
A rizset megfőzzük a vízben és tejben, picit sózzuk és hozzáadunk 3 ek. édesítőt.
A tojások fehérjét és sárgáját szétválasztjuk.
A sárgákat egy evőkanál cukorhelyettesitővel krémesre verjük.
Ha megfőtt a rizs a kókuszolajat rögtön elkeverjük, hogy a melegtől olvadjon szét.
Ha a kókuszzsír szétolvadt, hozzáadjuk a túrót, a tojások sárgáját, a citrom levét és héját.
Egy tepsit kikenünk kókuszzsírral, megszórjuk zabkorpával és az aljába öntjük a túrós- rizses masszát. A piros ribizlit rászórjuk a tetejére és erre jön a felvert tojásfehérjehab. Ha a ribizli fagyos volt érdemes légkeverésen sütni.
Utólag másképp csinálnám és a tojásfehérjehabot csak az utolsó 5-10 percben tenném a tetejére, mert így összeesett.
Egyébként 160-170 fokon sütöttem légkeverésen 45 percen át.
A puha (már épp olvadni kezdett) vajat habosra verjük a kétféle cukorral és a sóval, hozzáadjuk a tojást és alaposan kikeverjük. A többi hozzávalót is a vajhoz adva puha tésztát ke...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
Hozzávalókat összedolgozzuk. Deszkán 1/2 óráig keltetjük. Forró zsírban kisütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű