200 g eritrit
150 g szobahőmérsékletű vaj
5 tojás
300 g DiaWellness sütőliszt
1-1 tk sütőpor és szódabikarbóna
1 kk vanília velő
1 csipet só
8-10 evőkanál+ 1 dl tej
A tetejére:
600 g szilva
4 ek eritrit
2 tk fahéj
egy kis vaj és liszt a tepsihez
Magozzuk ki a szilvát és tegyük félre.
A vajat keverjük habosra az eritrittel és a vaníliával. Egyenként adjuk hozzá a tojások sárgáját és keverjük tovább. Öntsük bele a tejet és miután egyneművé dolgoztuk, szórjuk bele a sütőporral, szódabikarbónával és a sóval elvegyített lisztet. Ha mindent jól eldolgoztunk, forgassuk bele a tojások keményre vert habját. (Sokkal sűrűbb tészta lesz, mint egy piskóta. Ez így tökéletes. Ha megsült, igazán puha és szaftos süteményt kapunk, és a sűrű tésztának hála nem fog a gyümölcs lesüllyedni az aljára.) Simítsuk kivajazott-kilisztezett kb 34*22 cm-es tepsibe. Rakosgassuk rá a szilvát, és szórjuk meg a fahéjjal elkevert eritrittel. 180 fokra előmelegített sütőben tűpróbáig süssük.
A tojásfehérjéket kemény habbá verem. A többi hozzávalót egy tálban összekeverem és óvatosan a fehérjékhez keverem. Gofrisütőben megsütöm.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt kevés cukros tejben felfuttatni. Mindent összegyúrni, dagasztani, kb 45 percet kelni hagyni. Kisodorni, ujjnyi vastagra olvasztott vajjal megkenni, megszórni kakaós cuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Melegítsük meg a tejszínt ( ne forrásig) és közben adagoljuk hozzá a a darabokra tördelt, és a cukorral összekevert csokit. 1-2 perc után öntsük le róla a tejszín nagy részét, és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű