50 dlg rétesliszt (néhány órát meleg helyen tartott)
6 tojássárgája
5 dkg olvasztptt vaj
2 kk porcukor
3 dl tej
2 ek rum
2 dkg élesztő (pici cukros tejben felfittatva)
1 csipet só
A sütéshez 1-2 l olaj
A fenti hozzávalókat fakanállal jól kidolgozzuk, letakarva 35-40 percig pihentetjük. Mikor jól megkelt, lisztezett deszkán hüvelykijj vastagságúra nyújtjuk, majd fánkszaggatóval kiszaggatjuk. A kiszaggatott fánkokat letakarjuk, majd újra megkelesztjök.
Lábosban olajat hevítünk olyan 150 fokra- A megkelt fánkok közepébe ujjunkkal egy lyukat nyomunk, majd a "lyukas" felével lefelé rakjuk a lábosban. Az első felénél letakarjuk, majd olyan 3 perc után megfprdítjuk. Ekkor már nem kell letakarni. Igy lesz szép szalagos.
A krumplit kockára vágom, sós vízben megfőzöm, leszűröm, krumplinyomóval áttöröm és hűlni hagyom. Hozzáadom a lisztet, sót, a felfuttatott élesztőt majd langyos tejjel bedagasztom...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Keverje össze az élesztőt a vízzel és a cukorral Keverje össze a többi hozzávalót Hagyja kelni 1 ½ óráig Nyújtsa ki a tésztát kb. 1 cm vastagra, vágjon ki köröket Öntsön ola...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Dagaszt, kel 1 óra nyújtani kb 20-25 x 45 cm lekenni olvasztott vajjal,feltekerni, 2 cm szeletelni ferdén formába tenni / jobbra-balra/ 2 óra pihi 180 fok 20 - 40 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű