3 dkg élesztő
fél liter tej
1 kg liszt
2 dl tejföl
1 evőkanál só
Az élesztőt langyos tejben megfuttatjuk, és a liszttel, a tejföllel és a sóval nem túl lágy tésztát gyúrunk belőle. Letakarjuk, és kb. fél órát langyos helyen kelesztjük.
Ezután a tésztát kb. fél cm vastagra kinyújtjuk, és tetszés szerint formára kiszaggatjuk.
Forró olajban, frissen annyit sütünk ki belőle, amennyi éppen elfogy.
A maradékot kiolajozott zacskóba téve, 1 héten keresztül akkor sütünk belőle, amikor akarunk. Hűtőben (nem a fagyasztóban) tároljuk.
Sajttal, fokhagymával, tejföllel megszórva nagyon finom.
A hozzávalókat összekeverjük.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A burgonyát megmossuk, felkockázzuk és sós vízben megfőzzük, leszűrjük, majd krumplinyomóval pürésítjük. A kockacukrot a langyos tejbe tesszük és felfuttatjuk benne az élesztőt. A...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
A tejet meglangyosítjuk. Kb. 2 dl tejbe belemorzsoljuk az élesztőt. Hozzáadjuk a cukrot és langyos helyen felfuttatjuk. Egy nagyobb tálba beleszitáljuk a lisztet, beleöntjük az él...
Elkészítési idő: 1 ora Nehézség: Közepes