Valószínűleg nem kelt meg, vagy túlkelt!
ujjpóba
-Ha sütés előtt a megkeltnek vélt tésztát az oldalán ujjaddal finoman megbököd, az gyorsan visszaugrik/visszazár, akkor még keletlen.
-Ha lassan zár vissza a bökéskor keletkezett mélyedés, estleg még kicsi nyoma is marad, akkor jó.
-Abban az estben ha ott marad az ujjad helye, és körülötte még össze is esik a tészta, akkor az már túlkelt. Ilyenkor még újra lehet formázni.
-Ha bemetszéskor szépen, egyenletes tempóban szétnyílik, akkor jó a kelesztés, ha hírten nyílik szét, akkor még keletlen.
-Ha húzza a penge, nem nyílik szét, sőt össze is esik, akkor szintén túlkelt.
Mákos töltelékhez: Először a mákot és cukrot összekeverjük, majd kávédarálón ledaráljuk. Ha darált mákunk van, akkor porcukorral dolgozzunk. Hozzákeverjük a darált háztartási ke...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A tetejét tojással lekenjük. 180 fokon sütjük.
Elkészítési idő: kb. 30 perc Nehézség: Könnyű
Az összes hozzávalót egybe gyúrjuk , vékonyan kinyújtjuk és egyenlő részekre vágjuk ( kis téglalapokra ) . Közepüket kivágjuk és kifordítjuk . Bő forró olajban kb 2 percig sütjük...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű