50 dkg finomliszt
csipet só
3-4 ek. cukor
3 tojás sárgája
fél citrom reszelt héja
kb. 2.5 dl tej
5 dkg olv. vaj
2,5 dkg élesztő
kb. 15 dkg őrölt dió
4-5 ek. porcukor (ízlés szerint)
kb. 8 dkg olvasztott vaj
Egy kissé lágyabb kalácstésztát készítek, majd duplájára kelesztem. Lisztezett felületen ujjnyi vastagságúra nyújtom, közepes méretű fánkszaggatóval kiszaggatom. Egy kb. 26 cm-es tortaformát olvasztott vajjal kikenek. Egy tálkába olvasztott vajat, egy másikban cukrozott diót készítek elő. A kiszaggatott tésztákat először a vajban, utána a cukros dióban forgatom meg, majd a tortaformába teszem egymás mellé, de nem túl szorosan. Két réteg tészta kerül a formába, a kimaradt diót a tetejére szórom.
Míg a sütőt előmelegítem 180 fokra egyruhával letakarva újrakelesztem. Kb. 40 perc alatt sül szép pirosra, ha kell félidőben fóliát borítok rá.
http://www.mohakonyha.hu/2012/09/otello-szolos-makos-pite-segitsuti-2012.html
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
180 fokon sütjük.
Elkészítési idő: 10 perc / lap Nehézség: Könnyű
Az almát vékony szeletekre vágjuk (uborkaszeletelővel) . Kivajazott tepsi aljára halmozzuk, majd ráöntjük az 5 tojásos piskóta felét, a másik felébe pedig kakaót teszünk, majd ez...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű