35 dkg liszt
25 dkg Rama
margarin
4 tojássárgája
10 dkg cukor
1 csomag sütőpor
kevés tejföl
A töltelékhez:
15 dkg baracklekvár
A tetejére:
4 tojásfehérje
15 dkg darált dió
1 csomag vaníliás cukor
15 dkg cukor
A linzertésztához jól összegyúrjuk a hozzávalókat. Egy lapot kinyújtunk belőle, előmelegített sütőben, közepes hőfokon félig megsütjük. Ezalatt a tojásfehérjét a cukorral kemény habbá felverjük, belekeverjük a darált diót, a vaníliás cukrot. A félig sült linzert még melegen megkenjük a lekvárral, elegyengetjük rajta a diós habot, majd kb. 10 percre visszatoljuk a sütőbe. Melegen hosszúkás szeletekre vágjuk.
A tojásokat a cukorral fehéredésig keverjük, majd bele az olaj, dió, liszt, szódabikarbóna és végül a tej. 220 ' -on, 15-20 percig sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztát elkeverjük a sütőporral, hozzáadjuk a cukrot, a tojást és a margarint. Sima tésztává gyúrjuk, és egy kis időre hideg helyre tesszük pihenni. Ezután 1 cm vastagra nyújtjuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Langyos tejben, pici cukorral az élesztőt felfuttatom. A liszthez adom a 2 tojás sárgáját, a szoba hőmérsékletű 1 dl tejfölt, a puha vajat, a sót, és a felfuttatott élesztőt. Jól k...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű