Tészta:
100 g vaj
2 evőkanál méz
250 g cukor
1 kiskanál ecet
1evőkanál szóda
2 tojás
700 g simaliszt
Krém:
200 g vaj
1 doboz sűrített tej (Salko ez egy márka) a doboz kb. 2 dl lehet
nem kötelező, de tehetünk bele mogyorót (nem földi mogyorót) és 100 g
konyakot
Összekeverjük a szódát és az ecetet. Erre egy magasabb edényt használjunk,mert hab képződik a tetején. Egy edényben kikeverjük a vajat, mézet és a cukrot, majd hozzáadjuk az ecetes szódát, és tovább keverjük. A keveréket lángra tesszük és állandó keverés mellett 2 tojást adunk hozzá, és addig keverjük, míg habos nem lesz a színe és a keverékünk, meg nem barnul.
Akkor azonnal levesszük a tűzről. Kicsit hagyjuk hűlni és hozzáadjuk a 700 g sima lisztet és az így kapott tésztát jól kidolgozzuk. A tésztát 7-8
cipócskára osztjuk, egyenként élelmiszerfóliába csomagoljuk, letakarjuk és egy órát meleg helyen állni hagyjuk. Egy óra múlva mindegyik cipócskát palacsinta formára (kb. a vastagságát jelöli ezzel) sodrunk és 190°C fokra melegített sütőben kb. 4 perc alatt megsütjük. Figyeljünk rá, hogy meg ne égjen, mert gyorsan sül.
A sűrített tejet dobozostól 3 órán át főzzük úgy, hogy teljesen el legyen
lepve vízzel. Kihangsúlyozza, hogy a 3 órát nagyon fontos betartani. Utána a dobozt kihűtjük így a doboz belsejében a sűrített tej barna színű kása sűrűségű anyaggá válik. Ezt kiborítjuk egy tálba és a vajjal addig mixeljük míg egy homogén anyagot nem kapunk. Ekkor belekeverhetjük a nem kötelező anyagokat - mogyoró, konyak - majd ezzel a keverékkel megtöltjük a megsült tortalapokat. A tetejére egy megsült lapot reszelünk, amit tetszés szerint ízesíthetünk (összekeverhetünk) dióval esetleg kakaóval.
Valaki hozzáfűzte, hogy neki a tészta szétpotyogott, amire egy másik azt
válaszolta, hogy a lisztet nagyon forró (forrásban lévő) masszába kell
belekeverni, mert máskülönben szétpotyog a tészta és a lapokat csak 1-2
percig kell sütni. Amennyiben a lapok túl kemények lennének jól meg kell
kenni kávéval esetleg konyakkal.
A tésztához: 2 tojás 1 bögre porcukor 1/2 bögre olvasztott vaj 1 bögre tej 1 csomag sütőpor 2 bögre rétesliszt A tetejére: 1/2 bögre kókus...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Töltelék: 10 dkg margarin, 5 e.k cukor, 1 dl rum, habosra keverjük, 15 dkg kókusz, 4 tojás habját összekeverjük, és a tésztára kenjük és rátesszük a másik lapot, ha megsült 4 tojás...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
tojások külön felver habzsákkal tepsibe 12-15 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű