- 5 dl tej
- 3 cs. vaníliás cukor
- 5 ek. búzadara
- 2 db tojás
- 5 dk túró
- baracklekvár
A tejbegrízt megfőzzük a tűzről levéve a vajat, citromhéjat, citromlevet, egy evőkanál baracklekvárt és a túrót hozzákeverjük, valamint a tojás sárgáját. A fehérjét kevés cukorral habbá verjük és óvatosan hozzákeverjük a grízhez. Kivajazott, grízzel megszórt tepsiben 180C fokon 15-20 perc alatt aranybarnára sütjük tortaformában. Baracklekvárral tálaljuk. Hidegen és melegen is finom..
A túró a citromlével összeugrik, ezért hozzáadáskor folyamatosan kevergessük.
A lisztet gyúródeszkára szitáltam, elkevertem benne a sütőport, és összemorzsoltam a zsírral. Hozzáadtam a tojássárgákat, a cukrot és a tejfölt, és egynemű tésztává gyúrtam. A...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejben keverjük el a cukrot és forraljuk fel, majd alacsony hőmérsékleten gyöngyöztessük pár percig, amíg feloldódik a cukor. Apránként keverjük bele az átszitált lisztet, hogy n...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű