30 dkg rétes liszt
20 dkg cukor
1 csomag sütőpor
1 citrom reszelt héja
4-5 szem őszibarack (én málnát tettem)
50 dkg túró
2 csomag vaníliás cukor
a tetejére:
10 dkg olvasztott margarin
4 egész tojás
5 dl tej
A lisztet, a porcukrot, a sütőport és a citrom héját összekeverjük, majd a keverék felét margarinnal kikent tepsibe szórjuk.
A meghámozott, 1cm-es gerezdekre vágott barackot ráfektetjük. (Konzerv barackból is készülhet.) Erre jön a vaníliás cukorral összekevert túró, egyenletesen elterítve.
Ezután rászórjuk a lisztkeverék másik felét, majd egyenletesen meglocsoljuk az olvasztott margarinnal, és a végén ráöntjük a tejet, melyben előtte elkevertük a tojásokat.
180 fokra előmelegített sütőben pirosra sütjük. 40-45'
1 Először egy kb 23x33cm-es tepsit kivajazunk, félretesszük. Fogjuk a kalácsot, apró szeletekre vágjuk, majd egy tálba tesszük a szeleteket. 2 A tejes részhez a tejet eg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Pasul 1. . Amestecati cu mixerul zaharul cu untul moale. Pasul 2. Adaugati cele 4 galbenusuri unul cate unul si mixati bine dupa fiecare. Pasul 3. Adaugati faina cernuta impreuna...
Elkészítési idő: 40 Nehézség: Közepes
10 percre be rakjuk a fagyasztóba a kókuszos tejet már formázva. ezután mártsuk a csokiba aztán újra 20 perc a fagyasztóban
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű