25 dkg margarin
30 dkg liszt
6 ek víz
1 ek 10%-os ecet
1 ek só
1 tojás
sajt
A hozzávalókat összegyúrom, majd lisztezett alufóliába csomagolva a hűtőben pihentetjük 2 órát.
Ujjnyi vastagra nyújtjuk, kiszaggatjuk és reszelt sajttal megszórjuk.
Kb. 20 perc alatt készre sütjük.
180° 20 perc
Langyos tejben elmorzsoljuk a friss élesztőt, 1 ek liszt és csipetnyi cukor kíséretében megvárjuk amíg jól felhabzik. Átszitált lisztben elmorzsoljuk a zsiradékot és a reszel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mindent keverj össze nem kell az élesztőt keleszteni azt is morzsold bele a lisztbe a lényeg hogy 3x hajtogasd fél óránként 225 fokon 15 percig sütni ...ennyi !! ebben senki nem fo...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Krumplit sós vízbe főzni,leszűrni,összetörni. Hozzá a vaj,liszt. Gombócot formálni,kicsit ellapítani. 230 fokon pirosra sütni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű