2 tojás
8 g Dia-Wellness 1:4 édesítő
2 csipet só
180 g tejföl
250 g túró
240 g Schär mix it liszt
10 g sütőpor
Robotgéppel felverjük a tojást a cukorral, csipet sóval, majd hozzáadjuk a tejfölt és a túrót. A lisztbe belekeverjük a sütőport, majd ezt is hozzáadjuk a tojásos masszához, alaposan elkeverjük.
Vizes kézzel gombócokat formázunk a tésztából és forró olajba tesszük őket. Mikor az alsó felük szépen megpirult, megfordítjuk és hagyjuk, hogy a másik felük is szép színt kapjon.
Lekvárral vagy porcukorral tálaljuk.
Isteni, könnyű, pihe-puha fánkok, egyáltalán nem szívták meg magukat olajjal.
◾️A pudingot 500 ml tejben megfőzzük. ◾️A rizst a vízzel feltesszük főni és hozzáadjuk a sót is. ◾️Addig főzzük, amíg fel issza a vizet. ◾️Ekkor beletesszük a maradék tejet....
Elkészítési idő: 35 perc Nehézség: Könnyű
A zsírt a 25 dkg liszttel alaposan összevegyítettem, hidegre tettem.A 60 dkg liszt közepébe mélyedét készítettem, beleütöttem a tojások sárgáját, a csipet sót is beletettem, 1 dl v...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes