- 35 dkg darált hús a csirkepörköltből
- 1 dl szaft a csirkepörköltből
- 2,5-3 dl tejföl
- 2 evőkanál Pirosarany
- 15 darab sós palacsinta
Első lépésben főznünk kell egy csirkepörköltet, amiből ledaráljuk a húst. A darált húshoz keverjük a szaftot, a tejfölt és a Pirosaranyat.
A kedvenc lisztünkből 15 darab normál méretű sós palacsintát sütünk.
Minden palacsinta közepébe teszünk egy jó púpozott evőkanállal a húsos töltelékünkből, majd behajtjuk elsőként két szemben lévő oldalát, utána a másik kettőt, így négyzet alakú töltött palacsintákat kapunk, amiket egy margarinnal kikent tepsibe teszünk szorosan egymás mellé (például 3x5-ös elrendezésben).
A megmaradt töltelékkel megkenjük a palacsinták tetejét és a széleken az oldalakat. 180 fokos sütőben aranybarnára sütjük (sütőtől és ízléstől függően 15-25 percig).
A vizet és a tojásokat összekeverem, hozzáadom a lisztet, sót. Utána szükség szerint, ha már csomómentesre kevertem, hozzáadom a szükség szerinti tejet. Szép vékony tésztát kell ka...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű
A krumplit megpucolom mosom, kockára vágom és felteszem főni. Egy nagy fej hagymát olajon megfonnyasztok ha kész lehúzom és teszek bele pirospaprikát. Amikor a krumpli megfőtt,...
Elkészítési idő: 1 Nehézség: Könnyű