3 dg vaj
30 dg kerek szemű rizs (arborio)
5 dl víz
4 dl kókusztej
1 rúd vanília
2 evőkanál barna nádcukor
2 darab savanykás alma
1 dl víz és 2 dl almalé
2 cm friss gyömbér, hámozva, reszelve
A vajat egy lábasban megolvasztjuk, majd hozzáadjuk a rizst, átforgatjuk vele. Felöntjük a forró vízzel és ahogy magába szívta a vizet, úgy adagoljuk hozzá a kókusztejet.
Közben elkeverjük benne a vaníliát és a barna nádcukrot is
Ha nem elég híg, adhatunk hozzá 1 -2 dl tejet is.
Az almát meghámozzuk,magházát eltávolítjuk és az alma húsát felkockázzuk, majd a vízzel elkevert almalében a gyömbérrel megfőzzük.
Az alma felét leturmixoljuk, a tejberizs tetejére mérjük és rátesszük a le nem pürézett almakockákat is.
Vaníliás cukor vagy aroma helyett nagyon jó az Oetker Bourbon Vanilia esszencia (kis zacskóban).
A tésztához valókat összedolgozzuk. Az almát a cukorral összefőzzük, hogy ne legyen leve. A pudingot megfőzzük. A tésztát 2 részre osztjuk, az egyik felét kinyújtjuk, tepsibe t...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítés A tojásfehérjéket a cukorral keményre verjük, óvatosan hozzákeverjük a lisztet és a kókuszt. Elég sűrű, kemény tészta lesz. Zsírozott, lisztezett kisebb tepsiben elke...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű