20-25 dkg liszt
1 csipet só
cukor
1 db tojás
tej
szénsavas víz
A töltelékhez:
50 dkg túró
ízlés szerint porcukor
3 db tojás
mazsola
reszelt citromhéj
10 g vaníliás cukor
Az öntethez:
1 db tojás
1 dl tej
10 g vaníliás cukor
A palacsintákat elkészítjük, és kisütjük.
A töltelékhez a túrót villával összetörjük, hozzáadjuk a többi anyagot, a tojások sárgáját. A tojások fehérjét keményre verjük, és a óvatosan a túróhoz keverjük. Betöltjük a palacsintákat.
Az öntethez valókat kikeverjük, és a palacsintára öntjük. 200 C fokos sütőben kb. 20 perc alatt szép pirosra sütjük. Tetejét porcukorral megszórjuk.
Egy jénai tálat kivajazunk, a palacsintákat félbe vágjuk, és szép sorban a tálba tesszük. (kicsit egymásra csúsztatva)
1. Olvaszd fel kíméletesen a csokoládét vízfürdő fölött vagy mikrohullámú sütőben. 2. Forgasd bele a krémsajtot és addig keverd, amíg egyenletes állagú lesz. 3. Válaszd szét a to...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
4 db lapot sütünk és megtöltjük a lapokat vanília-puncs-vanília
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztához valókat összedolgozzuk és 4 lapot sütünk belőle. 1 l tejből sűrű tejbegrízt főzünk, vaníliás cukorral és pici sóval, hűlni tesszük és kevergetjük, hogy ne bőrösödjön...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes