6 tojás
6 ek. cukor
6 ek. liszt
fél csomag sütőpor
Tojásokat szétválasztom. Fehérjét 3 ek. cukorral kemény habbá verem. Sárgáját 3 ek. cukorral habosra verem. Hozzáöntöm a fehérjéhez a sárgáját, óvatosan összekeverem, fokozatosan hozzáadom a sütőport és a lisztet. Sütőpapírral bélelt gáztepsibe rakom. Légkeveréses 180 fokon kb. 10-15 percig sütöm. Konyharuha segítségével még forrón feltekerem és így hagyom kihűlni. Ha kihűlt kitekerem és megkenem lekvárral, majd ismét feltekerem. Hűtőbe rakom kis időre.
Megmossuk, meghámozzuk, kimagozzuk és lereszeljük az almákat. Megpároljuk 1 evőkanálnyi margarinon. Ízesítjük 1 csomag vaníliás cukorral és tetszés szerint fahéjjal. Felkarik...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókból palacsintatésztát készítünk és egy 20-35 cm-es kivajazott tepsiben 250 fokon 30 percig sütjük, amíg a teteje aranybarna nem lesz.
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A palacsinta hozzávalóit összekavarjuk, majd olajban kisütjük a palacsintákat. A mascarponét a cukorral és a vaníliás cukorral összedolgozzuk, hozzáadjuk a citromlevet. Minden pala...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű