4 dl gabonapehely, 2 db alma, 1 nagy marék csonthéjas ( dió,mogyoró,mandula,kesudió.....), 1 dl mazsola, 5 szem aszalt szilva, 2 ek lenmag-tökmag-szotyi-szezámmag, 1 ek cukor, 1/2 dl víz, 1 ek olaj a tepsi kikenéséhez.
A mosolygós almákat kockázva, héjastul dobd a turmixba, ugorjanak utánuk az aszalt gyümik és a diófélék nagy része. Öntsd nyakon a bandát pici vízzel és wrmmm - wrmmm!! Nem baj, ha kicsit darabos marad a cucc.
A megmenekült csonthéjasok és aszalványok se nagyon reménykedjenek, vágd őket durván durvára.
A turmixolt pépet gyúrd össze egy nagy tálban, az ott figyelő gabonapehellyel és minden egyéb hozzávalóval.
Pihengessen a massza kicsit, míg beállítod a sütőt 170 fokra és jól kiolajozol egy kisebb tepsit.
A leendő fincsi müzlikeveréked simítsd a tepsibe és jól nyomkodd le, főleg a széleket, majd süsd 20 percig!
Ha már teljesen kihűlt, vágd szeletekre és figyeld, ahogy elkapkodják a legkisebbek is! :)
Ha valamit nem szerettek belőle nyugodtan el lehet hagyni :)
Viszont én teszek bele apró csoki darabkákat, amitől isteni finom lesz!!!!!
Ezt gőz felett megolvasztjuk ebbe forgatjuk a piskótát majd kókuszba.Én szoktam hagyni állni a mázba hogy jól megszívja magát a tészta.Ha kevés a máz lehet pótolgatni margarinnal d...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tölteléknek alma baracklekvárral keverve Sütés után megszórni porcukorral, visszatenni a sütőbe, rákaramellizálódik a cukor.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A tojásokat habosra keverjük a cukorral (fehéredésig), majd hozzáadjuk az olvasztott (de kihűlt) vajat és a tejet, végül a sütőporral, csipet sóval és reszelt citromhéjjal elke...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű